HOTEL ARAMA

Hızlı Rezervasyon


 
SOMTUR VIDEOLAR

Alanya

Side

Belek

Kundu

Antalya

Kemer
* ERKEN REZERVASYON AVANTAJLARIMIZDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ...         
    Otel Ara :   
 Plaj Otel
Plaj Otel
Plaj Otel
Motel
ANTALYA / OLYMPOS
Oda Kahvaltı
Deniz Kıyısında

Rezervasyon Talep - Plaj Otel

Konum:

Antalya- Kumluca karayolu (D400) arasında bulunan Çıralı, Antalyadan 80 km. uzaklıktadır. Anayol D400 deki Çıralı çıkıştan saptıktan sonra, hafif virajlı bol manzaralı harika 7 kilometrelik yoldan sonra erişilir. Antalya Otobüs garajından Kumluca, Finike, Kaş tarafına giden Minibüsler ile Çıralı kavşağına kadar gelebilirsiniz. Yaz aylarında buradan gün boyunca köye dolmuşlar kalkar ve sizi otelimize kadar getirir.

Oda:

Odalar Odalarımız zevkle döşenmiş olup, sizlere evinizdeki rahatlığı aratmayacaktır. Her odamızda klima, duş,  tuvalet ve saç kurutma makinesi mevcuttur. Üç kişiye kadar rahatlıkla konaklayabileceğiniz odalarımız, bahçe manzaralıdır. Yedi adet ahşap bungalov aynı şekilde klima, duş, tuvalet ve saç kurutma makinesi donatılmış ve önünde bir verandası vardır. 30 m2 üzerine yapılmış ahşap bungalovlarda da üç kişi rahatça konaklayabilir.

Yeme-İçme:

Kahvaltı servisini otelimizin bahçesinde, hurma, dut ve zakkum ağaçlarının gölgesinde, kuş sesleri eşliğinde servis etmekteyiz. Yörede yetişen organik ürünlerden, ev yapması reçel, bal ve tereyağından oluşan bu kahvaltımız, yeni başlayacağınız bir günün ilklerinden biri olacaktır. Öğle ve akşam yemekleri için isteklerinizi ve arzu ettiklerinizi söylemekten çekinmeyin.

Aktiviteler:

Aktiviteler - Tatilinizin tadını içinize sindire sindire çıkarırken, üstünüze tembellik çöktüğünü fark ederseniz, biraz gezip eğlenmek isterseniz, sizlere verecek birkaç tavsiyemiz var.

Yürüyüş yolları:
 
Uzunluğu 550 km. olan, Fethiyeden başlayıp Antalyada sona eren eski Likya ticaret yolunun bir parkuru da Çıralıdan geçer. Bu tahmini 5 kilometrelik tarihi ticaret yolu Olimpos dan başlar ve Yanartaş üzerinden devam eder. Bu yolun yanı sıra 4-5 adet daha işaretli yürüyüş yolları vardır.

Yanartaş:

Otelimizin bahçesinden gördüğünüz, dünya harikası ve mucizesi olan yanan taşları, otelimizden yapacağınız 30 dakikalık bir yürüyüşle ziyaret edebilirsiniz. Hakkında birçok efsaneler bulunan Yanartaş Bellerophon adlı bir gencin, burada yer altı canavarı Chimerayı öldürmesiyle sona erer. Bellerophon günün birinde avda kazayla kardeşini öldürür ve bundan duyduğu üzgünlükten dolayı, köyünü terk ederek, başka bir şehre gider. Buranın kraliçesi genç kahramandan hoşlanır, fakat karşılık görmeyince kocasından onu öldürmesini ister. Elini kana bulaştırmak istemeyen kral, Bellerophon un eline bir mektup vererek onu kraliçenin babasının kral olduğu başka bir ülkeye gönderir ve mektubu ona vermesini ister. Bellerophon, mektupta kendisinin ölüm fermanı olduğunu bilmeden yola çıkar ve krala mektubu verir. Mektubu okuyan kral kısa bir şaşkınlıktan sonra oda elini kana bulaştırmama kararını verir ve kahraman Bellerophonu, Chimera adlı canavarı öldürmesi için bugünkü Çıralıya gönderir. Canavarı öldüremeyeceğinden emin olan kral bu şekilde üstüne düşeni yapmış olur.

Bu korkunç ateş püsküren canavarı gören Bellerophon, bu işin içinden nasıl sağ salim çıkarım diye plan yapmaya başlar. Kahinlerden aldığı akılla, tanrılara dua eder ve kendisine yardım etmelerini ister. Tanrılar bunu kabul eder ve ona uçan at Pegasusu yollarlar. Atın üstüne atlayan Bellerophon, canavarı Yanartaşın üstünde öldürür. O gün bu günde bu canavar burada yer altından ateş püskürtür.

Olimpos (antik kent), Deliktaş Helenliler tarafından kurulduğu söylenen daha sonra Likyalıların yerleşim bölgesi olan Olimpos un tarihi M.Ö.2.y.y. dayanır. Uzun müddet rahat ve güzel bir hayat yaşayan Likyalılar, sonraları devamlı bir şekilde korsanların saldırılarına maruz kalırlar. Likya birliğinin en önemli dokuz şehirlerinden birisi olmayı başarmış olan Olimpos, bu devamlı saldırılar altında zayıflar ve egemenliğini kaybeder. Sonraları Romalıların akınları ve işgal etmeleri korsanlara karşı biraz rahatlık verdiyse de, fakir düşerek önemini yitirmiştir. Antik Olimpos şehri içinden geçen nehir ile ikiye ayrılmıştır. Bugün hala nehrin sağ ve solunda harabeleri mevcuttur. Çıralı tarafından gelindiğinde Deliktaşı da görebilirsiniz.

Tekne turları:

Yaz aylarında her gün Çıralı dan çeşitli istikametlere tekne turları tertiplenmektedir. 10 ile 20 kişilik yapılan bu tekne turları, mutlaka yapılması gerekenlerdendir. Kara yoluyla erişemeyeceğiniz bin bir güzellik sizleri bekler. Çok neşeli geçen bu tekne turları sabahları hareket eder ve hava kararmadan geri dönerler.

1.Tur Phaselis koyu, antik şehir Phaselis ve üç adalara gider. 2.Tur Porto Ceneviz, Çoban Limanı ve Sazak koylarına gider.3.Tur Sulu adaya gider Bu adada tatlı su bulunur.

Jeep Tur:

Toros  dağlarında yaylalarda, kanyonlarda yapılan bu turlar, macerayı sevenler ve doğayı yakından tanımak isteyenler için bulunulmaz bir fırsattır.

Kumluca Cuma pazarı:
 
Her Cuma günü kurulan bu Pazar, çevrenin en büyük pazarlarındandır. Ağırlıkla köylüler kendi yetiştirdiklerini satarlar. Bugüne kadar görmediğiniz sebze ve meyve çeşitlerini, Akdeniz in tüm balık çeşitlerini de burada bulmak mümkündür.

Karşı sokakta kurulan tekstil pazarı da oldukça büyük olup, uygun fiyatlı giyeceklerin yanı sıra birçok el işleri bulabilirsiniz.

Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel 
Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel Plaj Otel 
Deep Green Bungolows
Deep Green Bungolows
Pansiyon
ANTALYA / OLYMPOS
Oda Kahvaltı

İncele - Deep Green Bungolows

Asmalı Köşk
Asmalı Köşk
Pansiyon
ANTALYA / OLYMPOS
Oda Kahvaltı

İncele - Asmalı Köşk

Olympos Daisy Butik Otel
Olympos Daisy Butik Otel
Pansiyon
ANTALYA / OLYMPOS
Yarım Pansiyon

İncele - Olympos Daisy Butik Otel

Divasa Pansiyon Olympos
Divasa Pansiyon Olympos
Pansiyon
ANTALYA / OLYMPOS
Oda Kahvaltı

İncele - Divasa Pansiyon Olympos

Korsan Pansiyon Olympos
Korsan Pansiyon Olympos
Pansiyon
ANTALYA / OLYMPOS
Oda Kahvaltı

İncele - Korsan Pansiyon Olympos

Aida Hotel Olympos
Aida Hotel Olympos

ANTALYA / OLYMPOS
Yarım Pansiyon

İncele - Aida Hotel Olympos

Villa-monte
Villa-monte
Motel
ANTALYA / OLYMPOS
Oda Kahvaltı

İncele - Villa-monte

Eski-Yeni Tatil Evi
Eski-Yeni Tatil Evi
Pansiyon
ANTALYA / OLYMPOS
Sadece Oda

İncele - Eski-Yeni Tatil Evi

 

 
Bookmark and Share
somtur   SOM TUR
Güllerpınarı Mah. No : 190 Gümüş Apt. K.1 No:15
ALANYA/ANTALYA
Tel:(+90) 0 242 519 00 64
Belge No: A-5789
   [ Gizlilik İlkeleri ]   [ Fiyat Politikası ]   [ Sorumluluk ]