HOTEL ARAMA

Hızlı Rezervasyon


 
SOMTUR VIDEOLAR

Alanya

Side

Belek

Kundu

Antalya

Kemer
* ERKEN REZERVASYON AVANTAJLARIMIZDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ...         
    Otel Ara :   
 The Village Cave Hotel
The Village Cave Hotel
The Village Cave Hotel

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

Rezervasyon Talep - The Village Cave Hotel

 

SOMTUR

Güllerpınarı Mah:190 Gümüş Apt.Daire:15/1 Alanya/Antalya
Tel : 0 242 519 00 64 - Fax: 0242 519 87 43(
Rezervasyon) Mail: info@somtur.com

 

KONUM: AnzaNevşehir'e girdikten sonra Avanos-Göreme istikametine yönelin. Göreme kasabasını geçtikten 2 km. sonra Çavuşin köyü karşınıza çıkacaktır. Nevşehir'e 13 km. uzaklıkta bulunan Çavuşin Köyünde The Village Cave Hotel'in yol üzerindeki levhaları sizi otelimize kadar getirecektir.

OTEL GENEL BİLGİLERİ:


Duvarlarında tarihin çekiç izlerini taşıyan günümüz lüks ve konforunu tarihteki doğallığıyla yaşayabileceğiniz büyüleyici bir atmosfer.

Gürültülü şehir hayatının egzoz dumanından bıktığınız bir anda hücrelerinizin ve duygularınızın yenilenmeye ihtiyaç duyduğunda kendinizle baş başa kalabileceğiniz büyüleyici bir ortam.

Hotelimizde sessiz, sakin ve Kapadokyanın gerçek dokusunu ciğerlerinizde hissedeceğinizi şimdiden bilmenizi isteriz.

Odalarımızdan 30 metrelik bir tunel ile gireceğiniz restoranımızda, Sabah kahvaltısı, Öğle yemeği ve Akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Sabah kahvaltısı tamamen (organik) doğal ürünlerinden hazırlanmaktadır. Akşam yemeklerimiz ise yöresel yemeklerden ve ızgara çeşitlerinden (Beyaz ve Kırmızı et)  oluşmaktadır.

Ayrıca istediğinizde,yöremizin üzümlerinden üretilen mükemmel şaraplarımızın tadına bakma imkanında bulacaksınız.

OTEL AKTİVİTELERİ: 

  Kapadokya'nın muhteşem manzarası eşliğinde Balon uçuşlarına katılabilirsiniz...
Türkiye’de sadece Kapadokya bölgesinde yapılan “Sıcak Hava Balon’ turları, bölgenin eşsiz ve gizemli güzelliğini bir de havadan görmeniz için harika bir fırsattır. Sıcak hava Balonları, 28ºC'nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız yolcularımızı otellerinden alır ve kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcularımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarında yönlendirme imkanı yoktur. Rüzgar yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgar yönleri farklı olabilir. Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgarı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu,vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını yolcularımıza seyretme imkanı verir. Uçuş sonunda yolcularımız için şampanyalı bir kutlamamız vardır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilmektedir. Balon uçuş macerası bitiminde yolcularımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılır

      ATV VE BİSİKLET TURLARI

Kapadokya yı rehberleriniz eşliğinde yada tek başınıza ATV adı verilen motorlu araçlarla da gezebilirsiniz. ATV gezilerinde bölgemizin Üzengi vadisi (sodalı su),Güvercinlik vadisi,Ortahisar kalesi,Kızıl vadi Saklı kilise, Devrent vadisi ,Paşa bağı,Çavuşin kalesi,Aşk vadisi,Uçhisar kalesi,Beyaz vadi,Göreme,Ürgüp gezileri yapılmaktadır. Kapadokyayı yakından tanımak için ATV Turlarına katılmalısınız..  

KAPADOKYA TURLARI

Kapadokya, (Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir). Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hırıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir. İşte bu doga harikası yerleri kapadokyanın kalbini kapsayan bir gunluk gezi programımız

 BÖLGE TURU KIZILÇUKUR YÜRÜYÜŞÜ,ÇAVUŞİN TARİHİ KÖY ZİYARETİ, PAŞABAĞ PERİ BACALARI, AVANOS ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ,DEVREN VADİSİ, ÜRGÜP PERİ BACALARI UÇHİSAR KALESİ, OTELLERE DÖNÜŞ                                          

IHLARA TURU  GÖREME PANAROMA,DERİNKUYU YER ALTI ŞEHRİ,IHLARA VADİSİ (4KM YURUYUŞ),BELİSIRMA KÖYÜ (ÖĞLE YEMEĞİ),YAPRAKHİSAR,SELİME MANASTIRI,GÜVERCİNLİK VADİSİ,ONYX FABRİKASI,OTELLERE DÖNÜŞ

SEMA GÖSTERİSİ

Semâ, Türk tarihinin an'anesinin, inançlarının bir parçası olup Hz. Mevlânâ (1207-1273) ilhâmıyla oluşmuş ve gelişmiştir. Kemâle doğru manevî bir yolculuğu (Mirâcı), bir gidiş-gelişi temsil eder.

Semahanelerde neyzen, kudümzen, naathan, ayinhanlar " Mutrıp " adı verilen müzik grubunu oluştururlar. Mevlevihanelerde, sema mukabelesi sırasında bu müzik grubunun çalıp söylediği, Mevlevi bestekarlarca semaya eşlik amacıyla bestelenmiş eserlere Mevlevi ayinleri denir. Bu eserlerin ana bölümleri Mevlânâ'nın Mesnevi veya Divan-ı Kebir'inden alınmış Farsça şiirlerden bestelenir. Bu müzik, Türk Musiki tarihi açısından çok önemli bir fonksiyon üstlendiği gibi dünyada SUFİ müzik tarzının özelliklerini iyi korumuş beste ve icra fonudur.Semahaneye girişin tam karşısında Şeyh Postu bulunur. Post ile giriş arasında olduğu var sayılan " Hatt-ı İstiva " denilen kutsal çizgi semahaneyi iki yarım daireyi böler ve semazenler bu görünmez çizgiye basmadan ve sırt çevirmeden karşıya geçerler. Kırmızı renkli post en büyük manevi makamdır, rengi ile doğuşu ve var oluşu temsil eder. Mutrıp ve semazenler Şeyp Postunu selamladıktan sonra yerlerini alırlar ve Semâ Töreni başlar

                              AT TURLARI

Profesyonel at bicinileri rehberliğinde, saatlik ve günlük olarak düzenlenen turlarda, sizler at sırtında Kapadokya’nın peribacaları ile süslü Aşk, Güllüdere, Beyaz ve Eşsiz güzellikte olan Vadileri gezebilirsiniz.

Gezi sırasında verilen molalarda peribacaları ile vadilerin jeolojik oluşumu ve tarihte ‘Güzel Atlar Ülkesi’ olarak adlandırılan bölgenin tarihi hakkında bilgi alabilir, bu güzel anları ölümsüzleştirmek için bol bol fotograf çekme imkanına sahip olabilirsiniz.

Düzenlenen turlar öncesinde siz değerli at turu meraklılarına kısa bir binicilik eğitimi verilir. Sonrasında 6-8 ve 10 kişilik gruplarla birlikte vadileri gezmeye başlanır.. Gezi sırasında gezdiğiniz vadiler hakkında bilgiler alip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Gün boyu süren turlarda vadilerde kahvaltı ve öğle yemeği molaları verilir.

  TÜRK GECESİ

Gündüz doğa ve Tarih harikası olan Kapadokya'yı gezdikten sonra Aksam size ve misafirlerinize yer altı Restaurant da unutamayacağınız bir gece sunuyoruz..
Kapadokya,nın tarihi ve romantizm dolu özgün bir mekanında, doğal ortamda keyifli bir gece geçirmek ve yöresel gösterileri izleyebilmeniz için Aksam saat 19:40 gibi otelden alıp Gece 23:30 Gibi tekrar otele dönüşle başlayan yaklaşık 3 saat suren bir program sunuyoruz..

Fiyatlara Neler dahil ?
Limitsiz içecekler (Alkollü-Alkolsüz)
Akşam Yemeği,Transferler
Gösteriler (Dansöz, Semah vb),Sürpriz Eğlenceler

 

 TÜRK HAMAMI

Hamam yıkanılacak sıhhi yerlere, genel olarak verilen ad. Hamam, özel bir düzenle ısıtılarak, sıcak ve soğuk suyu bulunan ve üzeri kubbeli, kagir yapıdır. Şimdikiler ise genellikle betondur.Hamamın çok eski bir tarihi vardır. Hamam daha Romalılar zamanında biliniyordu. Vezüv yanardağının patlamasından sonra küller altında kalan Pompei şehrinde yapılan kazılar, Romalıların kullandıkları hamamları ortaya çıkarmıştır. Bu hamamların yalnız temizlik için değil, zevk ve eğlence için de yapıldığı anlaşılmaktadır. Romalılarda sınıf farkı olduğu için, hamamlarda kölelerle asillerin giriş kapıları ve yıkandıkları yerler ayrılmıştı. Roma hamamlarında ayrıca buhar banyosu yeri, soğuk ve sıcak su havuzları da vardı.
İslamiyeti kabul etmeleri ve İslamiyetin temizliğe ait hükümlerini büyük bir titizlikle uygulamaları neticesinde bilhassa, İstanbul'un fethinden sonra burada ve devletin dört bir yanında binlerce hamam yaptılar. On yedinci yüzyılda, yalnız İstanbul'da 168 adet büyük çarşı hamamı vardır.

 

 

The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel 
The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel 
The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel The Village Cave Hotel 
Selçuklu Evi Cave Hotel
Selçuklu Evi Cave Hotel
Butik Otel
NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Selçuklu Evi Cave Hotel

4Oda Cave House Hotel
4Oda Cave House Hotel

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - 4Oda Cave House Hotel

Gül Konakları - Sinasos
Gül Konakları - Sinasos

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Gül Konakları - Sinasos

Prokopi Hotel
Prokopi Hotel

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Prokopi Hotel

Öykü Evi Cave Hotel
Öykü Evi Cave Hotel

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Öykü Evi Cave Hotel

Gamirasu Cave Hotel
Gamirasu Cave Hotel

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Gamirasu Cave Hotel

Green Motel
Green Motel
Motel
NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Green Motel

Valleypark Hotel
Valleypark Hotel

NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Oda Kahvaltı

İncele - Valleypark Hotel

 

 
Bookmark and Share
somtur   SOM TUR
Güllerpınarı Mah. No : 190 Gümüş Apt. K.1 No:15
ALANYA/ANTALYA
Tel:(+90) 0 242 519 00 64
Belge No: A-5789
   [ Gizlilik İlkeleri ]   [ Fiyat Politikası ]   [ Sorumluluk ]